Внимавајте кога пешачите – снегот може да ве затрупа и на улица (видео)

Сподели со своите пријатели

Двајца пешаци се повредени во понеделник во Турција кога огромна количина на снег паднала од кров на џамија додека луѓето слободно се движеле на улица, јавува британски Телеграф.

При падот на снегот, целата трагедија е снимена на сигуроносните камери и постирана на каналот Јутјуб, каде се гледа како останатите пешаци ги откопуваат затрупаните жени.

https://www.youtube.com/watch?v=K8o4wn3MwKU

Loading...

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.