ВМРО ДПМНЕ: СДСМ освен за Стаменковски, не ги осуди нападите врз останати новинари

Сподели со своите пријатели

ВМРО-ДПМНЕ го осудува физичкиот напад против лицето Марјан Стаменковски, исто онака како што ги осуди нападите против други новинари, се наведува во соопштението испратено денеска до медиумите.

Loading...

„За жал, освен за овој напад врз лицето Марјан Стаменковски, СДСМ ниту еднаш не прати соопштение со кое требаше да ги осуди нападите врз новинарите. Напротив целата јавност виде дека дел од нападите врз новинари беа направени од активист на СДСМ и Сорос, од лидер на коалиционен партнер на СДСМ и од братучед на Радмила Шеќеринска“, потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.