ВИТАМИНСКА БОМБА: Овој домашен пијалок го подига ИМУНИТЕТОТ

Сподели со своите пријатели

Доволно внесување на витамини има корисен ефект врз целиот организам и може значително да го зајакне имунитетот.

Loading...

Силниот имунитет е многу важен со цел да се заштити телото од вируси и разни болести.

Нутриционистите советуваат витамините да бидат внесени преку храна или пијалоци.

Ви претставуваме рецепт за домашен пијалок кој ја враќа енергијата и има корисен ефект врз имунитетот:

Состојки:

-Чаша топла (не врела) вода

-1 см свеж, рендан ѓумбир

-сок од половина лимон

Loading...

-Половина лажичка бибер

-Половина лажочка цимет

-Половина лажичка каранфилче

-Половина лажичка куркума

-Лажица мед

Измешајте сè и оставете да отстои неколку минути. Потоа процедете и пијте по малку во текот на денот.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *