20.08.2019 11:48

ВИСТИНСКИ РАЈ: Оваа вода е толку проѕирна што изгледа дури нереално (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Еден германски турист ја снимил бистрата вода на езеро на Филипини која е толку проѕирна што изгледа како воздух.

Томсон Саге ги снимал своите нозе низ кристално јасната вода во езерото Баракуда, опкружено со карпи.

Loading...

Недопрената природа на оваа место, кое се наоѓа на дваесетина минути возење со брод од островот Корон во Палавана, изгледа како фантазија.

Езерото го добило името според костурот на огромната баракуда која тука е пронајдена. Езерото се состои и од солена и од слатка вода и е познато по оделните слоеви студена, топла и врела вода на одредени длабочини.

Поради сето наветено, езерото Баракуда е вистински рај за нуркачите.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments