Викенд временска прогноза за Куманово

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, во југоисточните делови со мала до умерена облачност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Loading...

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 21 степен.

 

 

Во Куманово и околината денеска ќе имаме сончево до умерено облачно време. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурата во утринските часови ќе се движи околу 6 степени, а максималната дневна се очекува да достигне до 19 степени целзиусови.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Од полноќ нови цени на горивата

 

Loading...

 

Утре во кумановско ќе имаме потполно исто време, а дневниот максимум исто така се очекува да достигне до 19 степени.

 

 

Во недела ќе имаме сончево, ведро и потопло време. Ќе дува слаб до умерено засилен ветер од северен, односно северозааден правец. Температурата ќе биде во интервал од осум стеени во утринските часови до максимални 23 во текот на денот.

 

Loading...

 

Слично време ќе се задржи и во текот на следната работна недела.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Денеска започнуваат Божиќните пости

Никола Ивановски