Викенд временска прогноза за Куманово

Сподели со своите пријатели

Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Loading...

Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната ќе достигне од 13 до 20 степени.

 

 

Во Куманово и околината денеска ќе имаме сончево до умерено облачно време со слаб ветер од југозападен правец. Максималната дневна температура се очекува да достгине до 17 степени.

 

Loading...

 

Утре облачноста ќе се зголеми и ќе имаме услови за врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен односно северозападен правец.

Максималната дневна температура утре ќе биде во опаѓање и нема да надмине осум степени.

 

 

Веќе во недела се очекува врнежите да престанат и да имаме сончево до умерено облачно време со максимални 11 степени.

 

Loading...

 

Слично време ќе се задржи и на почетокот на следната работна недела.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *