Викенд временска прогноза за Куманово

Сподели со своите пријатели

Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, пообилни во западните делови, каде локално ќе наврнат и над 20 л/м2.

Loading...

На повисоките планини на северозапад врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 15 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Куманово и околината денеска ќе имаме облачно време со врнежи од дожд. По утринската температура од 2 степени, дневниот максимум се очекува да достигне до осмиот степен.

Слично време ќе имаме и утре. Облачно со врнежи од дожд. Температурата во утринските часови ќе изнесува еден степен под нулата, а дневниот максимум до три степени.

И во недела ќе имаме врнежи од дожд и иста дневна температура. Единствена разлика ќе има во утринската температура која ќе биде два степени над нулата.

Слично време носи и понеделник, а веќе од вторник се очекува стабилизирање на временската состојба.

Никола Ивановски

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *