Викенд прогноза за Куманово: Збогум на сонцето и топлото време

Сподели со своите пријатели

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со максимални 20 степени целзиусови.

Loading...

Драстична ќе биде разликата со утринската која ќе се спушти на само три степени.

Утре ќе имаме сончево до умерено облачно време и температура од 21 степен.

Меѓутоа пресврт ќе се случи веќе во недела, кога земјава ќе ја зафати влажен воздушен бран кој ќе донесе врнежи од дожд и ќе ја намали температурата.

Врнежливата сабота ќе има дневен максимум од 14 степени.

Вистински температурен шок се очекува во недела, кога максималната дневна вредност ќе биде само три степени над нулата.

Слично време ќе имаме и од понеделник.

Никола Ивановски

Loading...

Leave a Reply