Видеото на кое жена опуштено оди во група со шест лавици го шокираше интернетот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

На видеото се гледа како жената оди зад диви животни како да оди на прошетка со кучиња. На последната снимка се гледа како таа држи една од лавиците за опашката, а потоа мавта кон камерата. Треба да се истакне и храброста на камерманот, чија рака не треперела додека снимал

Loading...

Во ниту еден момент големите мачки не забележуваат присуство на две лица кои шетаат околу нив и продолжуваат грациозно да одат по својот пат.

– Направете нешто од време на време што ќе ве исплаши. Дали би го пробале ова? – стои во описот на видеото на Инстаграм, кое брзо стана вирално.

Прегледано е повеќе од 1,4 милиони пати и собрало повеќе од 7.400 лајкови.

Еден корисник рече: „Горд на камерманот.“ Друг напиша: „Едвај чекам снимки од зад сцената за вакви видеа“..

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by SAFARI GALLERY 🦁 (@safarigallery)