06.01.2020 16:25

(ВИДЕО) Коледарите го прославија Бадник во Куманово

Facebook Twitter Google+

Пред платото на Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово Здружението на граѓани „Коледари“ и граѓаните го прославија Бадник.

Зурли, тапани, греена ракија и доброто расположение беа на менито на овогодинешната прослава чии кумови се членовите на Мото клубот „Мечки“.

loading...

Во продолжение дел од атмосферата низ објективот на Кумановски Муабети.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments