Вежба која стана интернет хит, но внимавајте! (видео)

Сподели со своите пријатели

Велат во здраво тело, здрав дух, но ако не сте искусни во вежбањето и мислите како да се забавувате со вртење околу столица, тогаш уште долго нема да имате здраво тело.

Интернетот од секогаш нудел смешни вежби, но од оваа потполно ќе добиете модринки и удари по главата. Моменталната вежба која стана хит вклучува столица околу која практично треба да се вртите со целото тело. Првенствено е наменета за сите кои се занимаваат со интензивно качување по карпи. Изгледа забавно и едноставно, но немојте да ве залажуваат професионалци како во оваа видео.

Корисниците на социјалните мрежи масовно ги прават овие вежби, било од потреба или забава, но малу кој знае за неа доволно. Ако не се занимавате со спорт, ризикувате да го повредите ’рбетниот столб доколку паднете на глава, а таа можност е голема затоа што и столицата е нестабилна.

Засега нема пријавени со потешки повреди, но во секој случај доколку некој се одлучи да ја проба нека биде внимателен.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.