Ветерот денес ќе ја прочисти атмосферата и ќе го намали загадувањето

Сподели со своите пријатели

Продолжува сончевото време во Македонија, нетипично за ноември, јавува УХМР.

Loading...

Во утринските часови, температурите во утринските часови нема да се спуштат под нула ниту на повисоките места, додека низ котлините минималната температура ќе биде во границите од 5°С до 9°С.

Во текот на денот се очекува засилување на ветрот од северозападен правец што ќе доведе до прочистување на атмосферата.

УХМР јавува дека температурите во текот на неделатаќе бидат во опаѓање,додека за викенд се очекува заладување.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.