Верувале или не може да се живее во 8 квадрати и тоа изгледа вака! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

И додека многу луѓе чувствуваат дека им е тесно во станот, веруваме дека нема многу луѓе кои живеат во 8 квадрати, барем не во Македонија.

Loading...

Сепак, ова не е ништо невообичаено за пренаселената Јапонија.

Една девојка покажа како живее во толку мал стан, кој има дури и сопствен балкон.

Веднаш на влезот има мала вдлабнатина наменета за чевли. Потоа во ходникот има плакар, но и комода со микробранова печка и мини печка.

Во доградбата има и мини кујна со мијалник, фрижидер и простор за подготовка на храна.

Иако просторот е толку мал, има и бања, а тоалетната школка е всушност под мијалникот, кој се поместува.

На малиот балкон оваа девојка чува неколку саксии со цвеќиња, како и закачалка со штипки, на кои ги суши алиштата.

Галеријата е нејзиното место за спиење, каде што, може да се каже, има најмногу простор.

Loading...

Како изгледа сето тоа погледнете во видеото.