Велики Петок неработен за православните верници

Сподели со своите пријатели

Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 26 април 2019 година (петок), Велики Петок, петок пред Велигден е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Северна Македонија.

Loading...

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православната вероисповед им го честита празникот.

фото: пиксабеј


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *