28.04.2019 10:11

Велигденска честитка од градоначалникот Максим Димитриевски


На сите православни христијани им го честитам големиот празник Воскресение Христово – Велигден. Ви поскаувам Велигденските празници да ги поминете во благодет, исполнети со здравје, љубов и спокој, разбирање и едниство.

Овој голем христијански празник е можност да ја искажеме нашата љубов, да ја зајакнеме нашата толеранција, да го зачуваме и негуваме нашиот мултиетнички и културен идентитет и да продолжиме напред чекорејќи по патот на мирот и добрината – праведно, чесно и одговорно.

loading...

Почитувани сограѓани, на овој благословен ден Ви посакувам со верба во срцата да се посветите на восхитување на вистинските вредности и меѓусебната бескрајна почит.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments