Велигден со поројни дождови

Сподели со своите пријатели

Денес ќе има преодно стабилизирање на времето, а нови врнежи од дожд ќе има во недела попладне, кои локално ќе бидат поројни и проследени соретки грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Поинтентензивни врнежи ќе има во понеделник попладне и во текот на ноќта кон вторник, кога на места ќе бидат поројни проследени согрмежи и засилен ветер и се очекува да наврнат над 50л/м2.

Времето денес ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.Минималните темпеератури ќе се движат од 3 до 10, а максималните ќе бидат во интервал од 18 до 25 степени целзиусови.

Во Куманово и околината денес ќе имаме претежно облачно време со кратки сончеви периоди и слаб ветер од западен односно југозападен правец. Максималната температира ќе достигне 20 степени.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.