Вечерва продолжува „Шарената револуција“ во Куманово

Сподели со своите пријатели

Вечерва во 18:30 по седми пат во организација на граѓанското движење „Протестирам“ ќе се одржи протест против одлуките на претседателот на Република Македонија за аболиција на политичарите.

Барањата се укинување на аболицијата, оставка од претседателот Ѓорге Иванов, а воедно се дава поддршка во работењето на Специјалното јавно обвинителство.

Протестот ќе започне пред зградата на Основниот суд, а подоцна ќе продолжи низ улиците во централното градско подрачје.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.