Вечерва нов протест на „Шарената револуција“ во Куманово

Сподели со своите пријатели

Во организација на граѓанската иницијатива „Протестирам“ и вечерва ќе се одржи протест пред зградата на Основниот суд во Куманово со цел да се побара повлекување на претседателот Ѓорге Иванов од неговата функција, но и повлекување на аболицијата.

Протестот ќе започне во 19 часот, а од пред зградата на судот истиот ќе продолжи со марш низ улиците во централното градско подрачје, при што ќе има селективно затворање на сообраќајот.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.