16.07.2019 08:50

Вечерва делумно помрачување на Месечината, како тоа ќе влијае врз вашиот знак?

Facebook Twitter Google+

Вечерва на небото ќе се случи делумно помрачување на Месечината, а во продолжение дознајте како тоа ќе влијае врз вашиот хороскопски знак.

Овен

loading...

Во следниот период ќе имате некои несогласувања со соработниците. Можете да очекувате дека во наредната фаза ќе бидете оптеретени со стрес што се одразува и на вашиот емотивен живот. Кога е во прашање здравјето можни се проблеми со нервите, покачен притисок, главоболка. Потребно е да најдете начин да бидете поопуштени.

Кои се најголемите џентлмени во Зодијакот?

Бик

Ќе имате доста работни промени во текот на оваа недела. Можено е одредени случувања да ви дојдат сосема неочекувано. На полето на љубовта сега не ве очекуваат важни случувањата. Повремени караници со партнерот. Кога е во прашање здравјето ве очекува периот во кој ќе бидете подложни на проблеми поврзани со кичмата.

Кој е најголемиот манипулатор во Зодијакот?

Близнаци

Започнувањето приватен бизнис сега може да биде добра идеја за вас. Љубовната ситуација помалку е променлива, но до крајот на оваа фаза сепак ќе сфатите што сакате. Полето на здравјето може да биде донекаде загрозено, односно постојат проблеми поврзани со стомакот, дигестивниот тракт и варењето. Поведете сметка за својата исхрана и не јадете намирници со непознато потекло.

Ова се најголемите заводници на зодијакот

loading...

Рак

Можете да се надевате на фаза во која нема да имате премногу обврски, поголемиот дел од времето ќе го посветите на одмор и уживање. Кога во прашање е љубовта новите можности доаѓаат во голем број, секој ден ќе запознаете нов. На полето на здравјето можни се помали проблеми поврзани со кардиоваскуларниот систем, па затоа поведете сметка особено ако веќе сте имале проблеми на тоа поле.

Секој хороскопски знак има по една тајна – Која е вашата?

Лав

Бизнис партнерството кое ќе го склопите во оваа фаза ќе може да биде позитивно за вас. Љубовтната ситуација е многу дбра затоа што покрајс ебе имате личност која искрено ја сакате. Полето на здравјето е позитивно поставено, па нема поголеми пречки, но можни се помали проблеми поврзани со алергиите, особено ако сте им подложни. За секој случај бидете внимателни.

ВНИМАВАЈТЕ: Припадниците на овој хороскопски знак се најголеми манипулатори

Девица

Ви доаѓа мало подобрување на финансиите, некој прилив на средства кој се врзува за наследство или туѓи пари. Кога е во прашање љубовта ве очекува можност за тајна врска, или ви се додворува некој зафатен. На полето на здравјето не би требало да имате нови проблеми. Можно е и натаму да ве мачат некои стари тегоби поврзани со урогениталниот тракт, па посетете лекар.

Продолжува на следната страница


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...
1 of 2

Последни наслови

Facebook Comments