Варди: Лестер имаше лоши резултати, сакавме да ги поправиме

Сподели со своите пријатели

Напаѓачот на Лестер, Џејми Варди ги сумираше резултатите од натпреварот од 6. коло во шампионатот на Англија против Арсенал (1:0).

Loading...

– Ние ја издржавме бурата, одигравме добро и остваривме победа. Тоа е важно за нас, но тоа е само еден натпревар. Имавме неколку лоши резултати, сакавме да ги поправиме.
Успеав да влијаам на натпреварот, а дома однесовме три бода. Ова ќе ни даде малку поттик затоа што последните два натпревара не беа доволно добри, изјави Варди за „Sky Sports“.

Токму Варди го постигна победничкиот гол против Арсенал вчеравечер во Лондон.

Зоран Стерјовски


Leave a Reply