11.09.2019 02:21

Вардар и Металург во Куманово ќе го играат Супер купот

Facebook Twitter Google+

Ракометниот Супер куп на Македонија меѓу екипите на Вардар и Металург на 18ти септември ќе се одигра во Куманово, одлучи Ракометната федерација на Македонија.

Дуелот е репрезиа на финалето од Купот на Македонија, кога Металург во Куманово го совлада европскиот шампион Вардар.

loading...

Општина Куманово и Женскиот ракометен клуб Куманово ќе бидат организатори и домаќини на настанот, откако добро се покажаа и минатата сезона кога го организираа женскиот и машкиот државен Куп.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments