11.09.2019 02:21

Вардар и Металург во Куманово ќе го играат Супер купот


Ракометниот Супер куп на Македонија меѓу екипите на Вардар и Металург на 18ти септември ќе се одигра во Куманово, одлучи Ракометната федерација на Македонија.

Дуелот е репрезиа на финалето од Купот на Македонија, кога Металург во Куманово го совлада европскиот шампион Вардар.

loading...

Општина Куманово и Женскиот ракометен клуб Куманово ќе бидат организатори и домаќини на настанот, откако добро се покажаа и минатата сезона кога го организираа женскиот и машкиот државен Куп.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments