Ван Дајк: Можеби Ливерпул ќе се соочи со тешки моменти, сите сакаат да видат како паѓате од врвот

Сподели со своите пријатели

Фудбалерот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, изјави дека сезоната 2020/21 ќе биде тешка за неговиот тим.

Loading...

– Мислам дека останувањето на врвот е најтешката работа. Сите сакаат да видат како паѓате. Ова е живот, тоа го покажуваат последните денови. Можеби се соочуваме со тешки моменти. Ние сме шампиони, и ни требаше малку време да го постигнеме овој статус, изјави Ван Дајк.

Претходно, Ливерпул загуби од Астон Вила со 7:2 во мечот од 4. коло на англискиот шампионат.

Зоран Стерјовски


Leave a Reply