Вака изгледа една од најмистериозните држави, но од птичја перспектива (фото)

Сподели со своите пријатели

Ројтерс неодамна објави галерија од фантастични фотографии кои го доловуваат изгледот на една најмистериозните држави во светот, но од птичја перспектива. Станува збор за Кина, а во продолжение ќе имате можност да видите фотографии кои во други држави никогаш не би настанале.

Loading...

Мапата на Кина во поле со ориз, недалеку од Шангај.

mapa na kina

Нови автомобили на марката Ауди на паркинг во Чангчун.

audi

Бродови испловуваат од пристаништето во Нинфбоу на почеток на рибарска сезона.

brodovi

Поглед на населбата околу тибетанската будистичка академија Ларунг Гар

Loading...

tibet

Поглед на центарот на Шангај

sangaj centar

Поглед на бродови сместени во Таиџоу во исчекување на тајфунот Чан Хома

brodovi can hom

Застој на автопатот во близина на Пекинг.

blokada na put

Нови автомобили на Шевролет на паркингот на „Џенерал моторс“ во Шангај

Loading...

shevrolet

Рушење на стари згради во Чонгчинг

rusenje

Поглед на сообраќајница на мостот Гуомао во Пекинг

soobrakjajnica

Група од илјадници муштерии уживаат во масажа на лице во спортски центар во Џинан

masaza

Поглед на јавните гробишта во Ханхџоу

Loading...

grobista

Поглед на облакодерите на Светскиот финансиски центар во Шангај и кулата Џин Мао.

oblakoderi


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.