В недела пристигнуваат вакцините на АстраЗенека во Македонија

Сподели со своите пријатели

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека првите вакцини преку КОВАКС системот ќе пристигнат в недела.

Loading...

-Оваа недела на 28 март, во 07:55 часот во Скопје пристига првата пратка од 24.000 вакцини на Астра Зенека преку Ковакс системот, напиша Филипче на Фејсбук.

 

Оваа недела на 28 март, во 07:55 часот во Скопје пристига првата пратка од 24.000 вакцини на Астра Зенека преку Ковакс системот.

Posted by Венко Филипче on Thursday, March 25, 2021


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *