Уживајте во сонцето и денес, велат метеоролозите на УХМР

Сподели со своите пријатели

Според метеоролозите на УХМР, денес се очекува сончево и топло време за овој период од годината, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе се движи од 16 до 24 степени.

Loading...

До сабота ќе се задржи стабилно и топло време за овој период од годината.

Во сабота ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец, а кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд.

Во недела ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни, а на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.