Утревечер продолжува „Шарената револуција“ во Куманово

Сподели со своите пријатели

Утревечер по девети пат ќе се одржи протест против одлуката на претседателот Иванов за аболиција на политичарите која ќе започне во 18:30 часот пред Основниот суд во Куманово, во организација на граѓанското движење „Протестирам“.

Последниот марш по улиците на Куманово се одржа во петок, а сите досегашни протести се одвиваат во демократска и мирна атмосфера.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.