Утре неработен ден за православните верници во Република Македонија

Сподели со своите пријатели

 

Loading...

Предвесникот на христовото раѓање, Бадник е нареботен ден за граѓаните на Република Македонија од православната вероисповест, информираат од Министерството за труд и социјална политика.

Неработен ден е и Божиќ, односно 7-ми јануари и тоа за сите граѓани на Република Македонија, согласно Законот за државни празници.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.