Утре на Табановце пристигнува вториот дел од вакцините од Србија

Сподели со своите пријатели

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, утре (среда, 24.02.2021 година) на граничниот премин Табановце ќе ја пречека делегацијата предводена од министерот за здравство на Република Србија Златибор Лончар кој ќе ја предаде втората пратка од осумте илјади вакцини од компанијата Фајзер.

Loading...

Настанот ќе се одржи на меѓуграничниот премин на македонската и српската граница, каде се предвидени изјави за медиумите.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *