Утре ден на жалост во Република Македонија

Сподели со своите пријатели

За утре е прогласен ден на жалост во Република Македонија поради смртта на 21 лице жртви на вчерашното невреме во скопскиот регион, а семејствата на загинатите ќе добијат по 180 илјади денари од град Скопје.

Засега сите служби се на терен и трагаат по уште исчезнати од вчерашното невреме, а ги санираат и последиците.

Нема информации за идентитетот на жртвите, но засега неофицијално има и една жена од Куманово која го изгубила животот на скопската обиколница додека ги спасувала своите деца во автомобилот во кој останале заглавени.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.