Утре без струја неколку улици во Куманово

Сподели со своите пријатели

Неколку улици во Куманово утре ќе бидат без напојување со електрична енергија во одредени периоди од денот.

Loading...

Така, како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, во период од 09:00 до 11:00 часот прекин во снабдувањето со електрична енергија ќе има кај жителите на улицата „АВНОЈ“.

Во период од 11:00 до 13:00 часот без електрична енергија ќе останат улиците „100“, „200“, „201“, „202“, „203“, „204“ и  „205“.

Станува збор за најавени прекини од страна на ЕВН Македонија, поради интервенција во мрежата.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Стојчевски: Гласајте за Максим Димитриевски, да изградиме напредна, модерна и просперитетна Македонија