Утре без струја делови на Куманово

Сподели со своите пријатели

Делови на Куманово утре ќе останат привремено без електрична енергија поради најавени прекини од страна на ЕВН Македонија.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи од 07:00 без напојување ќе бидат корисниците од населбата Јане Сандански, градските гробишта, населбата Зелен рид, како и индустриските капацитети „Куљар“, „Махагони“, „Финланд“, „Топ Спин“, „Кејп Поинт“, „Екстра Меин“, „Џино“, „Брзи Комерц“ и „Оли Оникс“.

Од 07:30 до 08:00 часот без напојување со електрична енергија ќе бидат корисниците од селото Доброшане и дел од тамошната индустриска зона.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Српски државјанин приведен на Табановце