11.09.2019 08:23

Услови за локален дожд и нестабилност


Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд.

Наместа, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе има има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно ќе бидат застапени во западните и југозападните делови на земјава.

loading...

Утринската температура ќе се спушти ви интервалот од 10 до 19, а највисоката дневна температура ќе достигне од 26 до 33 степени.

В четврток ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд.

Од петок времето ќе биде стабилно и суво со умерен до засилен ветер од северен правец.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments