Услови за локален дожд и грмежи

Сподели со своите пријатели

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врмежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат поројни проследени со грмежи и засилен ветер. Т-мин. од -1 до 7, а т-макс. од 12 до 20 степени.

Loading...

Во петок и за време на викендот ќе преовладува претежно стабилно и релативно топло време.

Од понеделник попладне се очекуваат нови локални врнежи од дожд, информираат од УХМР.

Фото: Пиксабеј


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *