Уште се во основно улчилиште, но веќе си имаат ќерка (фото)

Сподели со своите пријатели

Алифи има само 13 години, но изгледа како да има осум, станал татко кога неговата две години постара девојка Шантел Стедмен родила девојче.

Тој вели дека неговата девојка не се одлучила на абортус кога дознале дека забременила. Срамежливото момче чиј глас се уште не е мутиран вели:

Мислев дека би било добро да имаме бебе. Не размислував за тоа како се ќе си приуштиме. Јас баш и не добивам џепарец, понекогаш татко ми ќе ми даде по 10 фунти – вели малолетниот татко.

alfi-decak-13-godina-beba-roditeljstvo-foto-ilyke-1454099733-834735

Loading...

 

Алифи кој инаку е висок само 1,20 сантиметри додава:

Кога мојата мјака дозна, мислев дека ќе бидам во неволја. Сакавме да имаме бебе, но се грижевме како луѓето ќе реагираат. Не знаев како е да се биде татко, но ќе бидат добар затоа што се грижам.

Таткото на Алифи, Денис вели дека како човек не ја сфаќа сериозноста на ситуацијата, но делува очајно посветен на тоа да биде одговорен татко. Тој сакал да биде привиот кој ќе ја држи Мејси кога ќе се роди и нежно ја бакнал и и дал шишенце.

 

alfi-decak-13-godina-beba-roditeljstvo-foto-ilyke-1454100323-834739

 

Можеше да ги спушти рамениците и да седи дома и да игра плејстејшн, но тој цел ден беше во болница – вели Денис.

Мејси зачнала кога Алифи и Шантел имале една ноќ незаштитен секс, а момчето тогаш имало само 12 години. Бебето го откриле кога Шантел била во 12-та недела од бременоста.

 

alfi-decak-13-godina-beba-roditeljstvo-foto-ilyke-1454100578-834741

 

Loading...

Тајната ја чувале уште шест недели кога мјката на Шангел се посомневала и се соочила со проблемот.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.