„Упаднав во пеколот на проституцијата и имав повеќе клиенти од што моето тело можеше да издржи“

Сподели со своите пријатели

Ова е всушност многу тажна приказна за една млада жена која, како што вели самата, дозволила да се претвори во машина со која мажите правеле што сакале.

Loading...

Денес жали за тоа и ги предупредува младите девојки да не го прават истото!

Сè започнало кога таа решила да стане „Sugar Baby“, односно пронашла богат спонзор на кого му правела друштво.

 

Таа патувала во Америка со својот „Sugar daddy“ и била негова постојана придружничка на патувања две години.

Потоа се препуштила на класична проституција.

– Првично ми наплаќав 150 фунти на час и се сеќавам дека еден клиент ми ги даваше сите 150 фунти. Го сторивме тоа во мојата студентска соба додека јас ги држев парите во раката – изјави Мејв Мун, поранешна проститутка од Велика Британија.

Loading...

 

Таа признава дека станала зависничка од пари

– Тие 150 фунти не се апсолутно ништо, апсолутно ништо. Но, кога ќе се навикнете да работите за кикирики, за тие 150 фунти, станува навика – рече таа, истакнувајќи дека првичната возбуда наскоро исчезна, а зголемената побарувачка во сексуалната индустрија влијаела на нејзината среќа се повеќе и повеќе негативно, но не сакала да се откаже.

– Бев се послаба и послаба. Јас дозволив моето самопочитување да продолжи да опаѓа, им дозволив на луѓето да ми прават сѐ полоши и полоши работи – продолжува таа.

 

Им дозволила на клиентите да станат насилни кон неа со изговор во главата: „Барем тоа нема да им го прават на другите жени“.

Loading...

Ситуацијата се влошувала секој ден и се чинело дека има блокада во главата. Живеела повеќе како машина отколку како човечко суштество.

– Во текот на денот земав повеќе клиенти отколку што моето тело можеше да поднесе, а потоа го правев истото шест или седум дена во неделата. Стануваше сè потешко да се справиме, се сеќава таа.

 

На крајот на 2019 година, таа се разболила од воспалително заболување на карлицата, инфекција на горниот дел од гениталниот систем – грлото на матката, телото на матката, јајцеводите и јајниците.

Таа била зависна од марихуана и живеела во стан во центарот на Лондон за кој морала да плати. Вели дека се повеќе го мрази својот живот.

Таа знаела дека мора да промени нешто додека сè уште има сила. Таа најпрво отишла на духовно повлекување, а потоа го напуштила Лондон и си се заколна дека никогаш повеќе нема да го продаде своето тело.

 

Loading...

Потоа, таа ја отворила страницата на Инстаграм @profit_from_trauma, нејзините сопствени канали на YouTube, TikTok и Spotify.

Таму ги предупредува младите жени за опасностите од проституцијата, што на крајот ја уништува личноста психички, физички и духовно.

Вели дека не вреди за брзите пари.

– Знам дека оваа логика може да важи за многу работни места, но повеќето од нив не се толку физички и интимни како наметливи и на долг рок психолошки и потенцијално физички штетни како сексуалната работа. Проституцијата е интимна размена на енергија која обично е еднострана (сексуален работник – клиент). Верувам дека споделувате души со клиент кога имате секс. Вие земате дел од нивната душа, а тие дел од вашата – продолжи таа.

 

Loading...

Своето искуство го опиша и на видеото:

 

 

Loading...

Таа предупреди дека проституцијата може да остави сериозна траума кај младите девојки, да развие ПТСП и да ги спречи да имаат нормална врска со партнер со кого ќе бидат во сериозна врска во иднина.

„И, сигурно вашата врска со сопственото тело ќе биде нарушена штом ќе ги претворите гениталиите и вашите интимни области во добра што можат да се купат и користат“, додаде таа.

– Телото е непроценливо и е најверен пријател што некогаш ќе го имаш. Размислете дали би ја продале вашата најдобра пријателка на валкан кладионичар за 10 фунти месечно или 150 фунти, така што тој ќе помине еден час со вашето тело и ќе прави што сака и сексуално ќе го искористува. Најверојатно, вие не би го сториле тоа, бидејќи парите не вредат – заклучила таа, како што пренесува Дејли меил.

 

Loading...

Leave a Reply