УМС на ВМРО-ДПМНЕ Куманово утре организира крводарителска акција

Сподели со своите пријатели

Унијата на млади сили при Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Куманово утре со почеток во 11 часот во просториите на централниот штаб кај поранешна Томбола.

Крводарителската акција е во чест на, како што велат од партијата, Уставобранителите од 27 април.

Акцијата ќе трае до 15 часот, а од УМС ги повикуваат сите заинтересирани граѓани да им се приклучат.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.