УМС на ВМРО ДПМНЕ Куманово: И кумановци го бараат градоначалникот

Сподели со своите пријатели

На социјалната мрежа Фејсбук, на фан страната на УМС на ВМРО ДПМНЕ Куманово, осамна шегобијна содржина со наслов ”Исчезнат Зоран Дамјановски”,  со најава дека и кумановчани го бараат кумановскиот градоначалник.

Loading...

11760113_499919703499870_4629857428226246273_n

Се работи за компјутерска монтажа каде на саркастичен начин е прикажано лицето на градоначалникот Зоран Дамјановски, со лични информации, под кои стои текст дека истиот е виден за време на локалните избори во 2013.

Постерот со градоначалникот на Куманово осамна еден ден подоцна откако во Скопје осамнаа слични пароли и постери од градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.