УМС и УЖ на ВМРО-ДПМНЕ организираат хуманитарна акција на градскиот плоштад во Куманово

Сподели со своите пријатели

Унијата на млади сили и Унијата на жени на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Куманово, организира собирање на хуманитарна помош, вода и средства за хигиена и помош на поплавените во вчерашното невреме.

Денеска од 14часот на градски плоштад во Куманово ќе биде поставен штанд до 16часот, а од 16часот до 19часот ќе биде во Централен Штаб во Куманово.

Помошта ќе биде донирана за настраданите и поплавените во скопскиот регион по вчерашното катастрофално невреме кое според последните информации однесе 20 човечки животи.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.