Уметник, научник или убиец: Што можеле да бидат хороскопските знаци во претходниот живот?

Сподели со своите пријатели

На пример, лидерите не прифаќаат „не“ како одговор, што е соодветно за Овенот, Биковите се склони кон креативност, Раковите се познати по несебичноста…

Loading...

Порталот Culture Astrology ги наведе сите хороскопски знаци и објасни што би можеле да бидат во минатиот живот, ако тој постоел воопшто.

Овен – војсководец

Имаат развиени лидерски способности, храбри се и тврдоглави, па секако биле лидери. Тие не прифаќаат „не“ како одговор и ќе прават што сакаат, без разлика што и кој се обидува да ги спречи.

Да не биле толку лесно лути и импулсивни, нивната мудрост и природни лидерски вештини би можеле да ги направат крал кој владее со целиот свет.

Бик – уметник

Биковите сакаат удобност, луксуз, убавина и уметност и се исклучително креативни. Нивното око за естетика претпоставува дека во претходниот живот тие биле еден вид уметник кој ги инспирирал луѓето со своите ремек-дела.

 

 

Loading...

Близнаци – славна личност

Близнаците се социјални по природа и луѓе кои се сакани од другите. Тие се енергични, креативни и интелигентни и магнет што ги привлекува луѓето кон себе.

Нивните карактеристики сугерираат дека биле популарни и обожавани во минатиот живот и дека биле дел од сцената.

Рак – одгледувачи

Раковите се добро познати по нивниот несебичен карактер и природниот инстинкт да им помагаат на другите.

Астрологијата, поради овие квалитети, сугерира дека тие биле одгледувачи во минатиот живот.

Тие се остри, многу прилагодливи, тактични и трпеливи, што се одлични квалитети за воспитување деца.

Лавот – писател

Лавовите се полни со креативни идеи и умеат добро да ги изразат своите емоции, во живо и на хартија. Тие знаат што сака нивното срце и знаат точен начин да го добијат.

Веселиот дух, креативното размислување и ставот на Лавот го инспирирале да пишува книги во минатото.

 

Loading...

 

Девица – научник

Таа има способност да анализира сè, па многу е веројатно дека Девицата била научник во нејзиниот минат живот.

Мислите, идеите и различните перспективи на Девицата се заслужни за иновациите што го промениле светот. Тие секогаш посветуваат големо внимание на најмалите детали.

Вага – судија

Вагите имаат желба да постигнат правда, рамнотежа, мир и хармонија во светот, па затоа во претходните животи многу веројатно биле судии.

Тие се несебични кога станува збор за одржување на мирот и хармонијата и имаат способност да донесуваат правилни проценки.

Скорпија – убиец

Манипулативните, таинствените и дипломатските Скорпии можеби изгледаат како мирни и прибрани поединци, но ништо не е како што изгледа на првата топка.

Тие се опасни и кога некој ги провоцира може да бидат многу немилосрдни. Ако некој им платил да направат „валкана работа“, веројатно би го направиле тоа и нема да потфрлат.

Loading...

Стрелец – воин

За Стрелците слободата е света вредност дури и за време на војна, ропство и сиромаштија, а голема е веројатноста тие да биле воини кои се бореле против злото.

Немирни се кога се на едно место и секогаш сакаат авантури. Покрај физичката борба, постои можност да имало и воини во интелектуалниот свет, на пример некои активисти.

 

 

Јарец – директор

Не постои друг хороскопски знак со работна етика како Јарецот. Нивниот секојдневен живот е само работа, постигнување цели, воспоставување деловни контакти и склучување договори.

Loading...

Логични, рационални и секогаш мирни, Јарците знаат да ги прават работите и не се откажуваат додека не ја постигнат целта.

Водолија – психијатар

Во нивните минати животи, тие имале ладен, рационален и трпелив пристап кон луѓето и работите и биле одлични психијатри.

Тие се големи хуманитарци кои сакаат да им помагаат на луѓето. Тие имаат способност да гледаат проблеми кај луѓето кои другите ги занемариле

Риби – филозоф

Рибите се некој кој сака да поставува свои правила. Во минатиот живот имало филозофи кои имале поинаков поглед на светот од другите.

Сакале да го променат светот на подобро. Нивната постојана жед за учење им помогнала да соберат знаење во многу области, пренесува Индекс.

Loading...