25.01.2020 10:01

Умерено облачно со температури до 13 степени

Facebook Twitter Google+

Времето утринава е дедро, тивко и студено. Изутринава во крајните западни делови има појава на умерена облачност.

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност.

Loading...

Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 13 степени.

Во Куманово и околината денеска ќе имаме сончево до умерено облачно време со максимална дневна температура до 7 степени целзиусови.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments