Улицата „Ѓорче Петров“ во недела целосно ќе биде затворена за сообраќај

Сподели со своите пријатели

Поради изградба на подвозник, во недела предвидено е целосно затворање на дел од улицата „Ѓорче Петров“ во Куманово.

Loading...

Затворањето ќе биде во недела од 07:00 до 16:00 часот, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово

– Секторот за внатрешни работи Куманово апелира до граѓаните да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат полициските службеници во дадениот временски период, стои во соопштението.

Никола Ивановски