Улицата „11 Октомври“ денес без електрична енергија

Сподели со своите пријатели

Денес во период од 8:20 до 16:40 часот без електрична енергија ќе биде улицата „11 Октомври“, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Станува збор за најавен прекин од страна на ЕВН Македонија поради интервенција во електро дистрибутивната мрежа со цел подобрување на услуга на корисниците.

Засега нема пријавено други дефекти или прекини во снабдувањето со електрична енергија во останатите делови од градот.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.