09.07.2019 15:03

УХМР за утре најавува невреме и обилен дожд


Времето утре според синоптичарите на Управата за хидрометеоролошки работи, ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Како што додаваат од Управата, на места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м).

loading...

Image by PublicDomainPictures from Pixabay


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments