13.06.2018 16:39

УХМР: Невремето се приближува кон Куманово


Нестабилната маса од Скопската Котлина и централните делови од земјава се движи кон североисток, така што наскоро ќе ги зафати Куманово, Овчеполието, Градско и Кавадарци. Локално ќе има невреме со пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и локална појава на град.

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, оваа маса ќе продолжи да се движи и понатаму кон исток.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments