УХМР најавува нов влажен бран со дожд и снег

Сподели со своите пријатели

Утре под влијание на нов влажен бран времето ќе биде променливо облачно со засилен, а во источните делови и долж Повардарието повремено силен ветер од југоисточен правец (70 км/час).

Loading...

Попладне и во текот на ноќта кон среда ќе има врнежи од дожд, пообилни во западните делови (над 20 л/м 2 за 12 часа).

На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Денеска започнуваат Божиќните пости

Никола Ивановски