23.08.2019 11:04

УХМР најавува невреме со град


Под влијание на топла воздушна маса во следните денови продолжува периодот на топло време.

Од утре до вторник (27.08) во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

loading...

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме и појава на град.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments