УХМР најавува локална нестабилност со пообилни врнежи

Сподели со своите пријатели

До четврток ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Loading...

Утре наместа врнежите ќе бидат пообилни (над 20 л/м 2 ), локално поројни и проследени со грмежи.

Во следните денови ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец (над 60 км/час).

Пораст на температурата се очекува кон крајот на седмицата.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Анастасија Арсовска од Куманово е државен првак во тенис