УХМР: Најавениот северен ветер ќе ја одвее густата магла

Сподели со своите пријатели

Според метеоролозите на УХМР, денес по котлините и речните долини ќе се задржи магливо време со ниска облачност и релативно ниски температури.

Loading...

Во четврток и петок ќе има зголемување на облачноста и ќе дува умерен северен ветер, кој ќе предизвика намалување на условите за појава на магла по котлините. За време на викендот ќе преовладува сончево и малку потопло време со мала до умерена облачност.

Дневните температури ќе се движат од -3 до 3, додека максималните дневни температури ќе се движат од четири до девет степени. Максималната дневна температура во сабота ќе се искачи до дванаесеттиот степен.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.