УЕФА го прогласи Ноер за најдобар голман во Европа

Сподели со своите пријатели

на Баерн Минхен, Мануел Ноер е прогласен за најдобар голман на УЕФА минатата сезона.

Loading...

Германецот стигна до „требл“ со Баварците, кои триумфираа во Лигата на шампионите.

Последните недели Ноер додаде уште два трофеи по освојувањето на Суперкупот на Европа и Суперкупот на Германија со Баерн.

Во првите тројца за најдобар голман се и Кејлор Навас (Пари Сен Жермен) и Јан Облак (Атлетико Мадрид).

Антони Лопез (Лион) остана на четвртото место, а Алисон Бекер (Ливерпул) беше петти.


Leave a Reply