08.11.2019 14:58

Удрил во автобуска постојка, а потоа тешко повредил пешак (ФОТО)

Facebook Twitter Google+

На булеварот „Октомвриска Револуција“ во Куманово, рано утринава околу 06:15 чассот Ј.Ф.(22) oд Куманово, управувајќи патничко возило „Шкода октавија“ со кумановски регистарски ознаки, изгубил контрола, излетал од коловозот и удрил во кабина од автобуска постојка, а потоа и во пешакот Р.К.(37) од Куманово.

loading...

Како што информираат од кумановската полицијата, во незгодата пешакот и возачот се здобиле со повреди и биле пренесени во болницата во Куманово за укажување на лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments